U2106C
U2106C
ПроизводительUNI-SEMIC
Партномер производителяU2106C
ОписаниеMotor Driver ICs UNI-SEMIC U2106C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | UNI-SEMIC |
| Вес | 0.174 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Supply Voltage | 4.8V~20V |
| Number of Drivers | 2 |
| Features | Under Voltage Protection |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 85ns |
| Fall Time | 40ns |
| Propagation Delay tpHL | 200ns |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Peak Output Current(sink) | 400mA |
| Propagation Delay tpLH | 420ns |
| Peak Output Current(source) | 600mA |
| Quiescent Current(Iq) | 15uA |
| Input Voltage (Vin) | 4.8V~20V |
