SST16B-800CW
SST16B-800CW
ПроизводительSMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
Партномер производителяSST16B-800CW
ОписаниеTransistors/Thyristors SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) SST16B-800CW
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) |
| Вес | 2.459 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| SCR Type | 1 bidirectional thyristor |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 40mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.5V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 60A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 160A@50Hz |
| Gate Trigger Current(Igt) | 35mA |
