SST20B-600BW
SST20B-600BW
ПроизводительSMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
Партномер производителяSST20B-600BW
ОписаниеTransistors/Thyristors SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) SST20B-600BW
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| SCR Type | - |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 60mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | - |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 20A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 200A@50Hz |
| Gate Trigger Current(Igt) | 50mA |
