SST24B-800BW
SST24B-800BW
ПроизводительSMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
Партномер производителяSST24B-800BW
ОписаниеTransistors/Thyristors SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) SST24B-800BW
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 75mA |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 25A |
| Gate Trigger Current(Igt) | 50mA |
