SST41Z-800B
SST41Z-800B
ПроизводительSMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
Партномер производителяSST41Z-800B
ОписаниеTransistors/Thyristors SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) SST41Z-800B
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 80mA |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 40A |
| Gate Trigger Current(Igt) | 70mA |
