SX014CR
SX014CR
ПроизводительSMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
Партномер производителяSX014CR
ОписаниеTransistors/Thyristors SMC SX014CR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 900V |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 4mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.5V |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 1.25A |
| Gate Trigger Current(Igt) | 200uA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 900V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 1.25A |
