SX040K
SX040K
ПроизводительSMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
Партномер производителяSX040K
ОписаниеTransistors/Thyristors SMC SX040K
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) |
| Вес | 0.455 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 6mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.5V |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 4A |
| Gate Trigger Current(Igt) | 200uA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 4A |
