MCR100-8-23-3L
MCR100-8-23-3L
ПроизводительKY
Партномер производителяMCR100-8-23-3L
ОписаниеTransistors/Thyristors KY MCR100-8-23-3L
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 0.05 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 4mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.7V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 100mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 1A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 12A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Voltage - On State(Vtm) | - |
| Current - On State(It(RMS)) | 1A |
| Current - Surge(Itsm@f) | - |
