TYN1212
TYN1212
ПроизводительKY
Партномер производителяTYN1212
ОписаниеTransistors/Thyristors KY TYN1212
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 2.75 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 1.2kV |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1V |
| Holding Current (Ih) | 30mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.7V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 12A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 1.2kV |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.7V |
| Current - On State(It(RMS)) | 12A |
