TYN616
TYN616
ПроизводительKY
Партномер производителяTYN616
ОписаниеTransistors/Thyristors KY TYN616
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 1.91 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | - |
| Holding Current (Ih) | 40mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.7V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 16A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 160A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.7V |
| Current - On State(It(RMS)) | 16A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 160A |
