TYN625
TYN625
ПроизводительKY
Партномер производителяTYN625
ОписаниеTransistors/Thyristors KY TYN625
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 1.93 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 80mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.55V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 25A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 300A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.55V |
| Current - On State(It(RMS)) | 25A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 300A |
