TYN8012
TYN8012
ПроизводительKY
Партномер производителяTYN8012
ОписаниеTransistors/Thyristors KY TYN8012
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 8.137 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 1.2kV |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 150mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.8V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 80A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 800A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 1.2kV |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.8V |
| Current - On State(It(RMS)) | 80A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 800A |
