X0405MF-252
X0405MF-252
ПроизводительKY
Партномер производителяX0405MF-252
ОписаниеTransistors/Thyristors KY X0405MF-252
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 0.39 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| SCR Type | 1 unidirectional thyristor |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.7V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 200mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 4A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 30A |
