Z0103
Z0103
ПроизводительKY
Партномер производителяZ0103
ОписаниеTransistors/Thyristors KY Z0103
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 0.12 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | - |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.5V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 300mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 1A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 12A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 1A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 12A |
