Z0409MF
Z0409MF
ПроизводительKY
Партномер производителяZ0409MF
ОписаниеTransistors/Thyristors KY Z0409MF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | KY |
| Вес | 0.83 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 10mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.3V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | - |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 4A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 20A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.3V |
| Current - On State(It(RMS)) | 4A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 20A |
