MURH7040R
MURH7040R
ПроизводительGeneSiC Semiconductor
Партномер производителяMURH7040R
ОписаниеDiodes GeneSiC Semiconductor MURH7040R
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | GeneSiC Semiconductor |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+155℃ |
| Rectified Current | 70A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.3V@70A |
| Reverse Voltage (Vr) | 400V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 90ns |
| Reverse Leakage Current | 25uA@400V |
