PCR406
PCR406
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяPCR406
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA PCR406
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 0.033 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 100mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.7V |
| Current - On State(It(RMS)) | 500mA |
| Current - Surge(Itsm@f) | 6A |
