PCR606
PCR606
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяPCR606
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA PCR606
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 0.19 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 80uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.7V |
| Current - On State(It(RMS)) | 600mA |
