T3035H-800B
T3035H-800B
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяT3035H-800B
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA T3035H-800B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 2.68 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 45mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 35mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 30A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 300A@50Hz |
