WR0205
WR0205
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяWR0205
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA WR0205
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 0.203 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 2mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 100mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 2A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 2A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 20A |
