Z0109-NN
Z0109-NN
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяZ0109-NN
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA Z0109-NN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 0.206 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 10mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 1A |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 10mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 1A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 16A |
