BT136S
BT136S
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяBT136S
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA BT136S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 0.463 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 20mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 4A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 30A@50Hz |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 1kV |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 25mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.7V |
| Current - On State(It(RMS)) | 4A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 25A@50Hz |
