BT138-600D
BT138-600D
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяBT138-600D
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA BT138-600D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 0.471 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.3V |
| Holding Current (Ih) | 60mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 100mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.6V |
| Current - On State(It(RMS)) | 12A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 120A |
