BT151S-500R,118
BT151S-500R,118
ПроизводительWEIDA
Партномер производителяBT151S-500R,118
ОписаниеTransistors/Thyristors WEIDA BT151S-500R,118
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | WEIDA |
| Вес | 0.468 |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 650V |
| SCR Type | - |
| Holding Current (Ih) | 30mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.75V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 12A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 120A@50Hz |
| Gate Trigger Current(Igt) | 15mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 650V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 15mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.75V |
| Current - On State(It(RMS)) | 12A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 120A@50Hz |
