971-SLR-THR-1.1/06
971-SLR-THR-1.1/06
ПроизводительWECO
Партномер производителя971-SLR-THR-1.1/06
ОписаниеConnectors WECO 971-SLR-THR-1.1/06
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Штыревые головки |
| Производитель | WECO |
| Вес | 0.856 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+120℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Current Rating (Max) | 10A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 5mm |
| Number of Rows | Single Row |
| Mounting Type | Direct Insert |
| Pin Structure | 1x6P |
| Circluar Pins/Square Pins | Round needle |
