971-SLW/04
971-SLW/04
ПроизводительWECO
Партномер производителя971-SLW/04
ОписаниеConnectors WECO 971-SLW/04
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Штыревые головки |
| Производитель | WECO |
| Вес | 0.74 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+100℃ |
| Voltage Rating (Max) | 200V |
| Current Rating (Max) | 6A |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 4P |
| Pitch | 5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pin Structure | 1x4P |
| Circluar Pins/Square Pins | Round Pin |
| Current Rating | 6A |
