BT137-600E
BT137-600E
ПроизводительCollective Semiconductor Technology
Партномер производителяBT137-600E
ОписаниеTransistors/Thyristors Collective Semiconductor Technology BT137-600E
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | Collective Semiconductor Technology |
| Вес | 0.47 |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| SCR Type | Two-way thyristor |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 15mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.7V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 8A |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 65A@60Hz |
| Gate Trigger Current(Igt) | 10mA |
