PC795-1A-C1-12S-RN-X
PC795-1A-C1-12S-RN-X
ПроизводительPicker Components
Партномер производителяPC795-1A-C1-12S-RN-X
ОписаниеRelays Picker Components PC795-1A-C1-12S-RN-X
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | Picker Components |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contact Material | AgSnO2 |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Maximum Switching Voltage | 80A |
| Operate Time | 7ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 2ms |
| Maximum Switching Current | 75V@DC |
| Switching Voltage(Max) | 75V@DC |
| Switching Current(Max) | 80A |
