TG40E60
TG40E60
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяTG40E60
ОписаниеTransistors/Thyristors SanRex Corporation TG40E60
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 21.9 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 30mA |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 40A |
| Gate Trigger Current(Igt) | 50mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 50mA |
| Current - On State(It(RMS)) | 40A |
