TMG16C80
TMG16C80
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяTMG16C80
ОписаниеTransistors/Thyristors SanRex Corporation TMG16C80
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 2.794 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 25mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 30mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.4V |
| Current - On State(It(RMS)) | 16A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 170A |
