TMG25CQ60J
TMG25CQ60J
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяTMG25CQ60J
ОписаниеTransistors/Thyristors SanRex Corporation TMG25CQ60J
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 6.26 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Holding Current (Ih) | 35mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 30mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.4V |
| Current - On State(It(RMS)) | 25A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 250A |
