TMG40C80J
TMG40C80J
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяTMG40C80J
ОписаниеTransistors/Thyristors SanRex Corporation TMG40C80J
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 7.5 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Holding Current (Ih) | 30mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 50mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.4V |
| Current - On State(It(RMS)) | 40A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 420A |
