TMG40CQ60L
TMG40CQ60L
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяTMG40CQ60L
ОписаниеTransistors/Thyristors SanRex Corporation TMG40CQ60L
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 5.42 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Holding Current (Ih) | 35mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 50mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.4V |
| Current - On State(It(RMS)) | 40A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 420A |
