1SS226
1SS226
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | hongjiacheng |
| Вес | 0.032 |
| Operating Temperature | -65℃~+150℃ |
| Rectified Current | 100mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@100mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 80V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 2.5uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Reverse Leakage Current | 2.5uA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 80V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 2A |
| Current - Rectified | 100mA |
| Operating Junction Temperature Range | -65℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@100mA |
