BAS516
BAS516
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | hongjiacheng |
| Вес | 0.007 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Rectified Current | 250mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@150mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 75V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 1uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Reverse Leakage Current | 1uA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Rectified | 250mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.25V@150mA |
