BAV21WS
BAV21WS
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | hongjiacheng |
| Вес | 0.029 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Rectified Current | 200mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@200mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 250V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 100nA@200V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Reverse Leakage Current | 100nA@200V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 250V |
| Pd- Power Dissipation | 250mW |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 2.5A |
| Current - Rectified | 200mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.25V@200mA |
