MMBD4148CC
MMBD4148CC
Производительhongjiacheng
Партномер производителяMMBD4148CC
ОписаниеDiodes R+O MMBD4148CC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | hongjiacheng |
| Вес | 0.02 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Rectified Current | 200mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@10mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 100V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Reverse Leakage Current | 5uA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V |
| Current - Rectified | 200mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@10mA |
