JYT78F-S-DC24V-C(K)
JYT78F-S-DC24V-C(K)
ПроизводительJIEYING RELAY
Партномер производителяJYT78F-S-DC24V-C(K)
ОписаниеRelays JIEYING RELAY JYT78F-S-DC24V-C(K)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | JIEYING RELAY |
| Вес | 5.2 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 5 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 1.6kΩ |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | 35A |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 24V |
| Release Time | 5ms |
| Contact Rating | 20A@14VDC |
| Maximum Switching Current | 16V@DC |
| Pin Number | 5 |
| Switching Voltage(Max) | 16V@DC |
| Switching Current(Max) | 35A |
