8.15A0.096200
8.15A0.096200
ПроизводительDIANWEI
Партномер производителя8.15A0.096200
ОписаниеConnectors DIANWEI 8.15A0.096200
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | DIANWEI |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 1.8mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 96P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 500mA |
