JQX-V5 012-1HP
JQX-V5 012-1HP
ПроизводительQLRELAY
Партномер производителяJQX-V5 012-1HP
ОписаниеRelays QLRELAY JQX-V5 012-1HP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | QLRELAY |
| Вес | 31.56 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 4 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 90Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Maximum Switching Voltage | 80A |
| Coil Rated Power | 1.6W |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 10ms |
| Coil Type | Non-Polarized - Single Coil |
| Contact Rating | 80A@14VDC |
| Maximum Switching Current | 30V@DC |
| Pin Number | 4 |
| Switching Voltage(Max) | 30V@DC |
| Switching Current(Max) | 80A |
