HTM-3021-TP1
HTM-3021-TP1
ПроизводительHENGTUO ELECTRONICS
Партномер производителяHTM-3021-TP1
ОписаниеOptoisolators HENGTUO HTM-3021-TP1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Оптоизоляторы с выходом симистора, SCR |
| Производитель | HENGTUO ELECTRONICS |
| Вес | 0.225 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Type | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Power Dissipation | 330mW |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.75kV |
| SCR Type | - |
| Holding Current (Ih) | 0.5mA |
| Forward current | 50mA |
| Load Voltage | 400V |
| Forward Voltage | 1.2V |
| Isolation Voltage(rms) | 3.75kV |
| Zero Crossing Circuit | No |
| RMS On-State Current(It(rms)) | 100mA |
| Static dv/dt | - |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.2V |
| Current - Surge(Itsm) | 1A |
| Output Current(It(rms)) | 100mA |
| Number of terminals | 4 |
