S-LMUN5211DW1T1G
S-LMUN5211DW1T1G
ПроизводительLRC
Партномер производителяS-LMUN5211DW1T1G
ОписаниеTransistors/Thyristors LRC S-LMUN5211DW1T1G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | LRC |
| Вес | 0.026 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Power Dissipation (Pd) | 250mW |
| Resistor Ratio | 1 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 200mV |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 35@5.0mA,10V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 10kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 250mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| DC Current Gain | 35@5.0mA,10V |
| Output Voltage(VO(on)) | 200mV |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 6V |
