KRX102U-RTK/P
KRX102U-RTK/P
ПроизводительKEC Semicon
Партномер производителяKRX102U-RTK/P
ОписаниеTransistors/Thyristors KEC KRX102U-RTK/P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | KEC Semicon |
| Вес | 0.028 |
| Type | PNP+NPN |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 5V |
| Resistor Ratio | 1.2 |
| Input Resistor | 61.1kΩ |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| DC Current Gain | 200@10mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 1V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
