KTC3876S-Y-RTK/P
KTC3876S-Y-RTK/P
ПроизводительKEC Semicon
Партномер производителяKTC3876S-Y-RTK/P
ОписаниеTransistors/Thyristors KEC KTC3876S-Y-RTK/P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | KEC Semicon |
| Вес | 0.031 |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Transistor Type | - |
| Collector Current (Ic) | 500mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 30V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 30V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | 500mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 400@100mA,1V |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 5V |
