UFD320
UFD320
ПроизводительDIYI Elec Tech
Партномер производителяUFD320
ОписаниеDiodes DIYI Elec Tech UFD320
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | DIYI Elec Tech |
| Вес | 0.46 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Rectified Current | 3A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 0.93V@3A |
| Reverse Voltage (Vr) | 200V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Reverse Leakage Current | 10uA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 50A |
| Current - Rectified | 3A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 930mV@3A |
