US1G
US1G
ПроизводительDIYI Elec Tech
Партномер производителяUS1G
ОписаниеDiodes DIYI Elec Tech US1G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | DIYI Elec Tech |
| Вес | 0.105 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 1A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.3V@1A |
| Reverse Voltage (Vr) | 400V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@400V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Configuration | - |
| Reverse Leakage Current | 5uA@400V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 60A |
| Current - Rectified | 1A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.3V@1A |
