US1MH
US1MH
ПроизводительDIYI Elec Tech
Партномер производителяUS1MH
ОписаниеDiodes DIYI Elec Tech US1MH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | DIYI Elec Tech |
| Вес | 0.104 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 1A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.7V@1A |
| Reverse Voltage (Vr) | 1kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Reverse Leakage Current | 5uA@1kV |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1kV |
| Current - Rectified | 1A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.7V@1A |
