FA6-220S05D2
FA6-220S05D2
ПроизводительAIPULNION(Guangzhou Aipu Elec Tech)
Партномер производителяFA6-220S05D2
ОписаниеPower Modules AIPULNION FA6-220S05D2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Модули питания AC-DC |
| Производитель | AIPULNION(Guangzhou Aipu Elec Tech) |
| Вес | 1.88 |
| Features | Over Current Protection;Short Circuit Protection;Over Voltage Protection;Under Voltage Protection;Over Temperature Protection |
| Output Voltage | 5V |
| Switching Frequency | 55kHz |
| Conversion Efficiency | 75% |
| Conversion Type | AC/DC-DC |
| Isolation Voltage(Vrms) | 3.75kV |
| Output current (maximum value) | 1.2A |
| Output Voltage Accuracy | ±3% |
| Voltage - Input(DC) | 85VAC~265VAC;120V~380V |
| Ripple Noise | 80mVp-p |
| Capacitive Load(Max) | 1500uF |
