Z-S97311110S1BT01
Z-S97311110S1BT01
ПроизводительNextron(Nextronics Engineering)
Партномер производителяZ-S97311110S1BT01
ОписаниеConnectors Nextron Z-S97311110S1BT01
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | IDC разъемы |
| Производитель | Nextron(Nextronics Engineering) |
| Вес | 1.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of PINs Per Row | 5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Holder Type | Direct Insert |
| Current Rating | 1.5A |
| Number of Positions or Pins | 2x5P |
