810-3010-012-4000
810-3010-012-4000
ПроизводительNextron(Nextronics Engineering)
Партномер производителя810-3010-012-4000
ОписаниеConnectors Nextron 810-3010-012-4000
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | IDC разъемы |
| Производитель | Nextron(Nextronics Engineering) |
| Вес | 5.708 |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -25℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Current Rating (Max) | 1A |
| Connector Type | IDC Connector |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 15 |
| Structure | 2x15P |
| Mounting Type | 3-Piece (Connector + Crimp Bar + Reverse Fold Cover) |
| Holder Type | Three-piece (connector + pressure plate + folding cover) |
| Pin Number in each Row | 15 |
| Current Rating | 1A |
| Number of Positions or Pins | 2x15P |
